Domowe ozdoby z pleksi

oczyszczona twarz to piękna i zdrowa cera na długi czas Odpowiednio dobrane dodatki na ślub podkreślą urodę Panny Młodej

Biżuteria z pleksi jest modna, ale nie musisz wiele płacić, by mieć własną. Co więcej, sama możesz wymyślić jej dokładną formę i przygotować kiedy tylko chcesz. Wszystko dzięki temu, że pleksi daje się łatwo formować w wysokiej temperaturze, natomiast po ochłodzeniu zastyga i jest na tyle wytrzymałe, że nadaje się jako element ozdoby ciała.

Płytę pleksi potnij na paski – tak szerokie, jak szeroką bransoletkę chcesz wykonać. Następnie rozgrzej piekarnik. Uważaj jednak, by nie używać do tego celu starego piekarnika, który może nierównomiernie ogrzewać umieszczone w środku przedmioty.

https://fourus.pl/DLA-NIEJ-c112

Zależy nam na równym rozkładzie ciepła. Piekarnik powinien być nastawiony na 200 stopni Celsjusza. Umieść wycięte fragmenty pleksi w środku.

Nie musisz czekać długo, wystarczy około pięć minut, by pleksi stało się elastyczne. Zresztą dłuższe czekanie jest nawet niewskazane. Materiał może zacząć się odkształcać w niekontrolowany sposób, a co za tym idzie – nasza ozdoba straci nieco uroku.

Gdy wyciągniesz paski z piekarnika, nie czekaj, tylko zacznij je formować. Najlepiej już wcześniej zastanów się nad tym, jaki kształt chcesz uzyskać. Pleksi po minucie będzie już całkiem twarde, a ponowne podgrzewanie może nie dać dobrych rezultatów, dlatego tak ważne jest szybkie działanie.

Możesz na początku spróbować z jedną płytką, a jeśli się nie uda – pozostanie jeszcze reszta wyciętych kawałków. Pamiętaj, że masz do czynienia z wysokimi temperaturami. Przydadzą się więc rękawice kuchenne lub inna warstwa ochronna na ręce.

oprawki giorgio armani poznań